پیام هفته : من از دنياي ظاهر فريب، ماديات و همه آنچه ما را از خدا باز مي‌دارد متنفرم( شهيد همت).

جزئیات خبر

1397/02/31
برگزاری جلسه ای باعنوان فواعد روزه داری و تغذیه سالم در بیمارستان میلاد شهریار

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، همزمان با وارد شدن به ماه مبارک پرخیر و برکت رمضان، جلسه ای تحت عنوان فواعد روزه داری و تغذیه سالم با حضور مسئولین واحد ها و پرسنل بیمارستان میلاد شهریار برگزار گردید. در این جلسه روزه داری از جنبه معنوی و بجای آوردن فرائض دینی که در کلیه ادیان الهی به آن نیز سفارش شده است، مورد تاکید و همچنین فوائد روزه از لحاظ علمی و پزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تاثیر بزرگی که روزه داری در صحت بدن دارد موضوعی ساده و واضح است . چرا که روزه امر طبیعی است که برای استراحت دستگاه گوارش مخصوصا معده و روده ها ، منظم کردن ترشحات معدوی و ترتیب دادن باعمال هضم انجام می گیرد.

از جنبه روانشناسی نیز روزه شفابخش جسم و توان بخش جان است، پاک کننده آدمی از رذایل حیوانی است، در ساختن فرد صالح و اجتماع بسیار موثر است و در تهذیب و تزکیه نفس و رهاندن انسان از روزمره گی تاثیر بسزایی دارد. وقتی یك انسان موحد روزه می گیرد ، منظور و مقصود او جز طاعت امر الهی نیست كه از آن می توان به ایمان وفاداری و ایمان فرمانبرداری یاد كرد .

لزوم اجرای مناسک ماه مبارک رمضان به نحو احسن به شرط رعایت تغذیه اسلامی و کاملا سالم باید رعایت گردد و تاکید شد در کنار روزه داری، نحوه خوراک کارمندان و خانواده های ایشان از زمان افطار تا سحر کنترل شود زیرا شکل صحیح تغذیه است که به ماه رمضان معنا می بخشد. همانطور که در سیره ائمه معصومین ما نیز به بهترین شکل ممکن این عمل صورت می گرفت.

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی :

پست الکترونیکی :

نظر شما :

کد امنیتی :

refresh image captcha image