برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع آنفولانزا در بیمارستان میلاد شهریار

جلسه ستاد پیشگیری از شیوع آنفولانزا با حضور مسئولین بخش ها و واحدهای بیمارستان میلاد شهریار دراین زمینه و پیشگیری آن در بخش های بستری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، دکتر آقایی در این جلسه ضمن تاکید بر آگاهسازی عمومی از طریق رسانه ملی و فضای مجازی در خصوص راهکارهای پیشگیرانه از شیوع بیماری آنفولانزا تصریح کرد: اطلاع یابی از شیوه های پیشگیرانه در خصوص بیماری ها سهم بسزایی در کاهش هزینه های درمان به همراه دارد.

پژمان آقایی با اشاره آمادگی بیمارستان میلاد شهریار افزود: خانواده ها و گروه های حساس نیز می بایست الزمات پیشگیرانه را رعایت نمایند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت شیوع این بیماری در شهرستان عادی است، رعایت بهداشت فردی را بهترین راه برای پیشگیری دانست و گفت: پرسنل نسبت به آموزش رعایت نکات بهداشتی به مردم اقدام کنند و در صورت بروز بیماری ضمن مراجعه به پزشک استراحت مراجعین و استفاده از مایعات فراوان را در دستور کار قرار دهند.

رئیس بیمارستان میلاد بهداشت فردی به خصوص شستشوی منظم دست با مواد ضد عفونی، پرهیز از دیده بوسی، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه با دستمال و عدم حضور در محل کار تا زمان پشت سر گذاشتن زمان حاد بیماری را از راهکارهای اصلی برای پیشگیری از این بیماری دانست.

ایشان در ادامه افزود: آنفلوانزا موضوع جدیدی نیست و هرساله این بیماری در مواقع خاصی سرایت دارد و باید در این حوزه اطلاع‌رسانی لازم انجام شود و آموزش‌های درست به مردم ارائه شود. با توجه به جانبازان در بخش های بستری بیمارستان، لازم است مراقبت از این عزیزان توسط پرسنل نگهبانی، بهیار، پرستار، پزشکان و پرسنل انجام شود و رژیم غذایی ویژه در نظر گرفته شود.

ارسال نظرات

آرشیو