پیام تبریک رئیس بیمارستان میلاد شهریار به مناسبت فرارسیدن روز پرستار

پرستاران، منادیان انسانیت و کرامت هستند؛ آنگاه که جان ‌های بیمار و دردمند را به نور ایمان و ایثار، حیاتی دیگر می‌بخشند به واقع جانی دوباره در کالبد جامعه می‌دمند و این جان بر آمده از اعتقاد و باور راستین، عشق به خدا و عشق به مخلوق را در کسوت شریف و مقدس “پرستار” جلوه ‌گر می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، آقای جعفر سالاری در این پیام عنوان کردند: پنجم جمادی الاولی برابر با 19 آذر1400 خجسته زاد روز بانوی کربلا، اسوه نیکی‌ها و پرستار دل‌ های زخم دیده است. روزی که به مناسبت ولادت یگانه پرستار فرزندان آخرین برگزیده خدا به نام روز پرستار نامگذاری شده و به یقین نامگذاری این روز بزرگ به نام پرستار در نظام جمهوری اسلامی برای قدر دانستن و ارج نهادن به مقام والای پرستاران است.

پرستاری در فرهنگ ایران اسلامی ما جایگاه بسیار رفیعی دارد، هنری بی نظیر و تخصصی بی همتا است. پرستاری تنها مراقبت از مرز حیات بیمار نیست بلکه دمیدن روح زندگی است. پرستاران و سایر رشته های وابسته نقش مهمی در حفظ و ارتقای سلامت جامعه دارند و یکی از حلقه های مهم و موثر در زنجیره سلامت هستند.

بدون تردید مناسبتی شایسته تر از میلاد اسوه صبر و ایثار حضرت زینب کبری سلام الله علیه بعنوان روز پرستار و به منظور قدردانی از تلاش و کوشش و تکریم این عزیزان نمی توان یافت.

سالروز ولادت حضرت زینب سلام الله علیه را به همه پرستاران و منادیان انسانیت و ایمان و به ویژه به همه آنانی که از پس ابر حیا و عفت، باران عاطفه را بر جانبازان و سرافرازان ایثارگر کشور می بارند و با نور ایمان درونشان گرمای زندگی در کالبد جامعه جاری می کنند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از درگاه ایزد سبحان توفیقات روزافزون را در تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران و منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی خواستارم.

ارسال نظرات

آرشیو